עיצוב דירת קבלן: טיפים לעיצוב והטעויות שמהן תרצו להימנע

עיצוב דירת קבלן: טיפים לעיצוב והטעויות שמהן תרצו להימנע

שינויי דיירים בדירות קבלן הן מהלך נפוץ ומקובל, הנובע מן העובדה כי דירות קבלן סטנדרטיות הן לרוב פשוטות למדי מבחינת מפרט ועיצוב. לכן, רוב האנשים בוחרים לרכוש את הנכס במחיר אטרקטיבי ולאחר מכן לבצע בו שינויים כראות עיניהם, בעלות הנמוכה יותר מזו שהיו משלמים אם היו קונים מלכתחילה נכס יוקרתי. כדי לא לבצע את הטעויות הנפוצות בעיצוב דירות קבלן ולעצב את הנכס כך שתוכלו ליהנות ממנו לזמן רב מאוד, המשיכו לקרוא וגלו ממה להימנע ומה ליישם.

עיצוב דירת קבלן: טיפים לעיצוב והטעויות שמהן תרצו להימנע

הטיפ החשוב ביותר – עברו על כל מפרט בקפדנות

רהיטים נמוכים או רחבים יותר ממה שחשבתם שיהיו, מטבח בחצי גוון לא נכון שמשפיע על הנראות של החלל כולו, שטיח שחורג מהמקום שהקצתם עבורו – כל אלו ואחרות הן טעויות נפוצות בתהליך עיצוב דירה והן הסיבה שמומלץ מאוד להשתמש בשירותיהם של אנשי מקצוע המומחים בתחום עיצוב דירת קבלן. כשעוד זוג עיניים, או יותר, עובר על התוכניות והמפרט, יש יותר סיכוי שאם יש טעויות – הן יתגלו בזמן ותחסך לכם בהמשך הרבה עוגמת נפש והוצאות כספיות לא מתוכננות.

עיצוב דירות קבלן: תכננו את הסלון, המטבח ופינת האוכל כמקשה אחת

בעבר, ההפרדה בין החדרים הללו הייתה ברורה, הן מבחינה פיזית והן מבחינה מנטלית. עם הזמן, החללים האלו התקרבו ובהרבה דירות מודרניות ניתן להבחין בחוסר הפרדה ממשי בין המטבח, פינת האוכל והסלון. לכן, כשאתם נעזרים באנשי מקצוע לעיצוב הדירה, וודאו כי יש תיאום ביניהם. כשכל מעצב אחראי על תכנון חדר אחר, התוכניות עלולות להתנגש ואתם עלולים למצוא את עצמכם במצב שבו חלק מהעיצוב לא ישים, או כרוך בעריכת שינויים המאלצים הוצאה כספית גדולה והשקעת משאבים כגון זמן ומאמץ לוגיסטי.

השלימו את העיצוב לפני הנחת הריצוף

הקבלן מחויב לספק לכם דירה מרוצפת למשעי, ומבחינתו הוא פועל לפי לוחות הזמנים שלו. לכן, זוהי האחריות שלכם להשלים את תכניות העיצוב לפני הנחת הריצוף. אחרת, ייתכן מצב שבו תרצו למשל לשנות את תכניות החשמל ותיאלצו לשלם סכום כסף ניכר עבור שיפוץ הכולל הרמת ריצוף.

שימו לב לכל הפרטים הקטנים בדירה

דירת קבלן היא לרוב השקעה גדולה מאוד עבור רוב האנשים. גם דירות פשוטות יחסית עולות כמה מיליוני שקלים, מה שהופך את רכישת הנכס לעסקה הגדולה ביותר שתבצעו במהלך חייכם. זה אומר שהכל בדירה חייב להיות מושלם – שקעי החשמל צריכים להיות ממוקמים כמובטח, ברמת המילימטר, הניקוז במקלחת אמור לעבוד חלק עם שיפועים בזווית הנכונה, הפרקט בסלון צריך להיות מונח בצורה מקצועית ומדויקת ועוד. אל תהססו לעקוב אחרי עבודת הקבלן, ללמוד את החוזה עמו על בוריו, לשאול שאלות ולבקש הבהרות. זהו בית החלומות שלכם ולא מגיע לכם להתפשר על שום דבר בו.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
דילוג לתוכן